Çukurova Üniversitesi | Aday Öğrenci | Yerleşke Haritası | Web Posta
Arama 
Ana Sayfa | English
 
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
ZİRAAT FAKÜLTESİ
PEYZAJ MİMARLIĞI
Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi

 
  Hakkımızda Personel Dersler Projeler Linkler İletişim  
 
  Portallar
  Bitkiler
  Coğrafi Bilgi Sistemleri
  Odalar
  Peyzaj Mimarlığı Bölümleri
  Çevre ve Doğa Koruma Vakıfları
  Dernekler/Topluluklar/Organizasyonlar
  Bakanlıklar ve Genel Müdürlükler
  Araştırma Kurumları
  Kütüphaneler

> Linkler  >  Araştırma Kurumları        

Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) - TÜBİTAK Türkiye'de müsbet bilimlerde araştırma ve geliştirme faaliyetlerini ülke kalkınmasındaki önceliklerine göre geliştirmek, özendirmek, düzenlemek ve koordine etmek; mevcut bilimsel ve teknik bilgilere erişmek ve erişilmesini sağlamak amacıyla kurulan bir kurumdur.

Akademik Araştırmalar Merkezi - Sitede sosyal bilimler sahasında ve özellikle Orta Asya araştırmaları konusunda bilgiler bulunmaktadır.

Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü (ALATA) - Enstitüde Turunçgiller, Subtropik meyveler ve sebzelerle ilgili araştırmalar yapılmaktadır.

Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü - Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Meyve, Sebze, Süs bitkileri gibi konularda araştırmalar yapan bir kurumdur.

Bilimsel ve Teknik Araştırma Vakfı (BİTAV) - Vakıf TÜBİTAK Bilim Kurulu Çağrısıyla Kurulmuştur ve TÜBİTAK ve Bağlı Kuruluşlarının Programlarını Gerçekleştirmesini Sağlamak Üzere Destek Sağlamaktadır.

Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama Bölüm Başkanlığı (GIS) - Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzaktan Algılama GIS Remote Sensing modelleme Veri tabanı

Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE) - Enstitünün Proje ve Dokümanlarına Ulaşabileceğiniz Resmi İnternet Sitesi.

Eğirdir Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü (EBKAE) - Kurumda ılıman iklim meyve türleri, bağcılık, süs bitkileri ve tıbbi ve aromatik bitkilerile ilgili araştırmalar yapılmaktadır

Maden ve Tetkik Arama Genel Müdürlüğü (MTA) - Türkiye'nin maden potansiyeli ile bu madenler hakkında bilgilerin bulunduğu MTA resmi internet sitesi.

Narenciye ve Seracılık Araştırma Enstitüsü (NAR-SER) - Enstitüde turunçgiller ve subtropik meyvelerle ilgili araştırmalar yapılmakta

TAGEM - Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü - TAGEM Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bağlı bir kurum olup bünyesindeki farklı konularda çalışan 50'nin üzerindeki araştırma enstitüleri aracılığı ile tarımsal araştırmalar yapar.

Tarımsal Ekonomik Araştırma Enstitüsü (T.E.A.E) - Türkiye Tarımsal Ekonomi Araştırma Enstitüsü (TEAE) Tarımsal Araştırma Projesi (TAP) çerçevesinde 1996 yılı sonlarında kurulan bir araştırma merkezidir

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (TÜBİTAK-MAM) - MAM, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu TÜBİTAK'a bağlı araştırma geliştirme (AR-GE) birimlerinden biridir.

TÜDAV - Türk Deniz Araştırmaları Vakfı'nın web sayfası.

Türk Dil Kurumu (TDK) - Türk dili üzerinde araştırmalar yapan ve Türk dilinin güncel sorunlarıyla ilgilenerek çözüm yolları bulmaya çalışan kurumun sitesinde kurumun tarihçesi, yöneticileri yayınları ve etkinlikleri hakkında bilgiler ve duyurulara ek olarak, çeşitli sözlükler, kılavuzlar, ve kaynaklar yer almaktadır.

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) - TÜBA Başbakana bağlı, tüzel kişiliği olan, bilimsel, idari, mali özerkliğe sahip bir kurumdur.

YETAM - Hacettepe Üniversitesi :Yeni ve Temiz Enerji Uygulama Araştırma Merkezi.

http://www.cordis.lu/en/home.html CORDIS


Çukurova Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü
 Ziyaretçi sayısı: 1240